• Konkurs na rodzinny różaniec
        • Konkurs na rodzinny różaniec

        • 22.09.2023
        • Celem konkursu jest popularyzowanie modlitwy różańcowej i zacieśnienie więzi rodzinnych.

          1. Prace konkursowe należy dostarczyć do sal świetlicowych  nr 2 i  nr 4 w terminie do 13 października 2023 roku.

          2. Różaniec należy podpisać (imię i nazwisko ucznia oraz klasa).

          3. Różaniec może być wykonany z dowolnego materiału, z wyjątkiem produktów żywnościowych.

      • Powiatowy Konkurs na Model Grzyba
        • Powiatowy Konkurs na Model Grzyba

        • 22.09.2023
        • Nasi uczniowie klas I-III i IV-VIII wzięli udział w powiatowym konkursie na model grzyba organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wołominie.

          Głównym założeniem tego przedsięwzięcia było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką przyrodniczo-leśną, uświadomienie zagrożeń zdrowia i życia wynikających ze zbierania i spożywania nieznanych grzybów oraz upowszechnienie i pogłębienie wiedzy nt. znaczenia lasu i grzybów.

          Trzeba przyznać, że mamy bardzo uzdolnionych uczniów. Modele przestrzenne grzybów prezentują się znakomicie. Pozostaje nam trzymać kciuki za naszych milusińskich i czekać na wyniki konkursu. Zachęcam wszystkich do obejrzenia prac konkursowych w galerii.

           

          Koordynator konkursu: Anna Szajder

        • Nasi uczniowie na Festiwalu Mocy

        • 29.09.2023
        • Między 15 a 17 września w Miejscu Piastowym doszło do prawdziwej eksplozji mocy!
          Lexy Chaplin, Mateusz Ziółko, ks. Sebastian Picur czy TAU – to postaci i zespoły, które
          można było spotkać. Tegorocznym hasłem było „Młodzi Michała Archanioła”.
          Festiwal Mocy to nazwa, która naturalnie kojarzy się z wielkim mocarzem, jakim wśród
          aniołów jest Święty Michał. Michalickie Spotkania Młodych tworzone są z młodymi i dla
          młodych z całej Polski. I na to spotkanie wybrali się właśnie nasi uczniowie – nasza
          reprezentacja – poczet sztandarowy szkoły wraz z Siostrą Agnieszką i Panem Pawłem.
          Spotkanie było wspaniałe – to połączenie rekolekcji z pełnym uwielbienia tańcem i
          szaleństwem pod sceną w czasie koncertu, to ważne rozmowy w grupach i słuchanie
          wykładów na temat spraw dotyczących młodych – zagubienia, miłości, Boga, współczesnych
          zagrożeń. Warto było przemierzyć taki szmat drogi, by spotkać się w mateczniku Sióstr
          Michalitek i na nowo znaleźć sens życia z Bogiem i dla Boga. Za rok, miejmy nadzieję,
          udamy się tam z większą grupą! 

      • „Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi”
        • „Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi”

        • 22.09.2023
        • 18 września klasy 1-3 pojechały na wycieczkę do miejscowości Wymysły. Na miejscu uczniowie robili dużo ciekawych rzeczy: piekli ciasto ze śliwkami według przepisu z piosenki, karmili kury, kaczki, gęsi, koguty, indory i owce. Oprócz tego poznali naturalne konserwanty wykorzystywane do kiszenia i marynowania. Oczywiście wiedza teoretyczna została wykorzystana w praktyce.

          Uczniowie ćwiczyli także obieranie i tarcie warzyw, a także szatkowali kapustę. Zrobili przetwory, które przywiezione zostały do klasy.

          Pobyt u Basi zakończył się pieczeniem kiełbasek i zabawami na świeżym powietrzu.

      • Międzyszkolne Rozgrywki Ząbkowskie
        • Międzyszkolne Rozgrywki Ząbkowskie

        • 22.09.2023
        • Wygrywamy turniej!!! Wygrywamy Puchar!!!

          Z Wołominem, który jest gospodarzem, nasz wynik to 8:2! Pierwszy mecz z Radzyminem wygrywamy 2:1, potem wygrywamy z Jasienicą 7:1. I mamy to proszę Państwa! Jesteśmy mistrzami!!! 

      • Zgrana klasa 5a
        • Zgrana klasa 5a

        • 19.09.2023
        • 15 września 2023 roku klasa 5a udała się na dwudniową wycieczkę do Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym. W wyprawie towarzyszyły nam: pani Ewa Kawulska, pani Bogumiła Szumiał i s. Barbara.

          Podróż na miejsce zajęła nam około 2,5 godziny. Po przyjeździe udaliśmy się na zajęcia, które miały na celu zintegrowanie naszej klasy poprzez lepsze poznanie talentów, którymi dysponujemy. Podczas warsztatów układaliśmy quizy, graliśmy w Kahoota i odpowiadaliśmy na pytania. Na zakończenie dnia zjedliśmy wspólnie kolację, a następnie udaliśmy się do pokojów, gdzie graliśmy w gry karciane i bawiliśmy się w berka.

          Drugiego dnia po śniadaniu braliśmy udział w plenerowych warsztatach zatytułowanych „Leśna Kwatera”. Pracując w grupach, mieliśmy za zadanie wcielić się w legionistów i rozwiązać takie zadania jak: złamanie szyfru w labiryncie, praca z mapą, pokonanie toru sprawnościowego i pola minowego, a także opatrzenie rannego w szpitalu polowym. Pogoda dopisała, a najwięcej radości sprawiło nam bieganie po labiryncie i zabawa w berka.

          Na zakończenie zjedliśmy obiad i podziękowaliśmy naszym animatorom. Pełni wrażeń, ubogaceni wiedzą o sobie nawzajem, udaliśmy się w drogę powrotną. Wycieczka bardzo nam się podobała!

           

          Krzysztof S., kl. 5a

           

          „Nasza klasa jest wspaniała niczym pyszna kiełbasa...
          ... my się bardzo lubimy i się prawie nie kłócimy.”


              W czwartek 14 września, klasa Va zebrała się pod szkołą wcześniej niż zazwyczaj. Zanim na patio pojawili się uczniowie innych klas, pod opieką naszej wychowawczyni Pani Ewy Kawulskiej oraz siostry Barbary, byliśmy już w drodze do Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu. Tam, podczas dwudniowych zajęć i warsztatów terenowych integrowaliśmy się i ćwiczyliśmy współpracę w grupie. Ale po kolei.
              Droga, chodź daleka, minęłą bez przygód. Na miejscu, po krótkim odpoczynku przy ciepłej herbacie, przystąpiliśmy do realizacji zaplanowanych zajęć. W pierwszej kolejności zapoznaliśmy się z zasadami, które będą nas obowiązywać na terenie ośrodka. Prócz tych dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia, równie dużo uwagi poświecono kwestiom koleżeństwa i starań aby wszyscy ten wyjazd zapamiętali równie miło. W dalszej kolejności, z przerwą na obiad, wykonywaliśmy kolejne zadania „Zgranej klasy”. Najbardziej podobało mi się stworzenie wiersza o naszej klasie, można było popuścić wodze fanatazji i kreatywności i było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy.
              Następnego dnia od rana realizowaliśmy warsztaty terenowe o nazwie „Leśna kwatera”. Zalesiony teren ośrodka zmienił się dla nas tego dnia w bazę do ćwiczeń z mapą, zabaw w labiryncie i doskonalenia umiejętności niesienia pierwszej pomocy jak bandażowanie. Najwięcej zabawy dostarczył jednak, moim zdaniem, wykrywacz metali, z którym poszukiwaliśmy „min” (w rzeczywistości śrub). Gdy zakończyliśmy „ćwiczenia wojskowe” czekał już na nas obiad, a potem droga powrotna.
              Wróciliśmy w doskonałych humorach. Wyjazd w przyjemny sposób pobudził do myślenia nasze głowy i dał nam rozrywkę na powietrzu z historią w tle. Co ważne, sukces mogliśmy osiągnąć wyłącznie łącząc nasze siły, przypomniał nam więc jak ważna jest współpraca i jej atmosfera, którą przecież sami tworzymy. To była cenna lekcja, że mamy realny wpływ na to czy z uśmiechem i z przyjemnością będziemy spędzać czas z naszym kolegami i koleżankami.


          Damian B., kl.  5a

      • 2w1, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki i 30. Akcja Sprzątania Świata – Polska
        • 2w1, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki i 30. Akcja Sprzątania Świata – Polska

        • 19.09.2023
        • 15 września 2023 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia zajęcia w edukacji wczesnoszkolnej wypełnione były kolorowymi kropkami, które stały się pretekstem do wzbudzenia u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenia ich do tworzenia, działania. W efekcie powstały piękne prace plastyczne, a wśród nich elementy stylizacji (opaski na rękę, głowę, worki i rękawiczki w kropki), w których uczniowie klas drugich i trzecich wyszli sprzątać najbliższą okolicę szkoły. Dlaczego? Dołączyliśmy do 30. Akcji Sprzątania Świata – Polska. Zebraliśmy dużo śmieci na chodnikach, trawnikach, skwerku i w lesie. Nasz wynik zostanie uwzględniony na oficjalnej stronie w/w akcji. Podsumowując: było EKO, kolorowo, kropkowo i radośnie!

      • Projekt Kameleon
        • Projekt Kameleon

        • 12.09.2023
        • W roku szkolnym 2023/2024 klasy 2 i 3 wezmą udział w Ogólnopolskim Projekcje edukacyjnym  KAMELEON i zamienią szkolne ławki na las, łąkę, gospodarstwo i  park.  Zabiorą  ze sobą Kameleona na zajęcia w terenie i pokażą mu, że podobnie jak on potrafią dostosować się do nowego otoczenia.

          Głównym celem projektu jest przeniesienie procesu nauczania i nauki poza ściany
          szkolnej sali poprzez zachęcenie nauczycieli i uczniów do realizowania podstawy programowej na łonie natury, pamiętając o tym, że "natura jest środkiem, tłem oraz pretekstem do uczenia się".

          Zadaniem klas będzie zrealizowanie 6 z 12 zaproponowanych zadań. Każde zrealizowane zadanie powinno być zakończone wykonaniem wspólnej fotografii z Kameleonem Leonem.

          Zadania projektowe:

          1. PIKNIK Z KSIĄŻKĄ - czytanie dzieciom przez nauczyciela wybranej książki, lektury czy opowiadania pod gołym niebem.

          2. W POGONI ZA BOROWIKIEM - wycieczka do pobliskiego lasu, zapoznanie
          uczniów z grzybami jadalnymi i trującymi, poznanie zasad panujących w lesie,
          wspólne zbieranie grzybów.

          3. DETEKTYW NA ŁĄCE - wzbogacenie wiadomości o łące i jej mieszkańcach,
          szukanie wybranych roślin i zwierząt i uchwycenie ich w obiektywie aparatu.

          4. Z MAPĄ W DROGĘ - wydrukowanie mapy najbliższej okolicy, wybranie kilku atrakcyjnych miejsc w swojej miejscowości (pomnik przyrody, muzeum, ratusz, rynek miejski itp.) i zaznaczenie ich na mapie. Odczytywanie znaków kartograficznych.  Zapoznanie się z lokalnymi zabytkami i wspólne odkrywanie miasta.

          5. ANGIELSKI OUTSIDE - przeprowadzenie przez zaproszonego do projektu nauczyciela języka angielskiego wybranych zajęć na łonie natury.

          6. OSWOIĆ ZEBRĘ - poznanie podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym, nauka odpowiedniego zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Rozpoznawanie znaków drogowych w bliskim otoczeniu.

          7. MAŁA OLIMPIADA - zorganizowanie letniej lub zimowej olimpiady sportowej w otoczeniu przyrody.

          8. ORTOGRAFIA W RUCHU - zorganizowanie na boisku szkolnym biegowego dyktanda albo innych zabaw ruchowych mających na celu naukę ortografii, doskonalenie znajomości części mowy.

          9. MATEMATYKA POD DRZEWEM - rozpoznawanie figur geometrycznych w naturalnym otoczeniu, zabawy z miarą: mierzenie wysokości krzewów, kwiatów, długości znalezionych patyków, praca zespołowa podczas mierzenia obwodu boiska itp.

          10. ZACZAROWANA ZAGRODA - wycieczka do gospodarstwa rolnego lub wyjazd do agroturystyki, poznanie zwierząt hodowlanych, życia na wsi, pracy rolnika.

          11. BARWNE LIŚCIE - spacer do parku, rozpoznawanie wybranych drzew iglastych i liściastych, nazywanie części drzewa, uświadomienie dzieciom roli drzew w ekosystemie i życiu człowieka, zbieranie darów jesieni.

          12. ZMALOWANKI- malowanie farbami na dużych arkuszach szarego papieru lub brystolu rozwieszonego na szkolnym płocie czy na sznurkach pomiędzy drzewami. 

        • Muzyczne Talenty

        • 04.09.2023
        • Szanowni Państwo,

          Zachęcamy do zapisów na zajęcia gitary prowadzone w naszej szkole. Startujemy od 11 września.   

          Program przewiduje rozwój w różnych stylach muzycznych od gitary klasycznej do elektrycznej.

          Zajęcia wpływają pozytywnie zarówno na dokładność prowadzenia dłoni, a także na koncentrację czy wyobraźnię.

          Zgłoszenia i sugestie co do planu kierujemy na adres e-mail

          muzycznetalenty@gmail.com lub SMS 511-200-320

          Muzyczne Talenty

           

          🎸🎼🎵

      • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024
        • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

        • 31.08.2023
        • Zapraszamy uczniów na  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, które odbędzie się w poniedziałek 4 września. Przypominamy uczniom o obowiązującym w tym dniu stroju galowym :)

          godz. 10:00 - Uroczysta Msza Święta,
          godz. 11:00 - spotkanie uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych,
          godz. 18:00 - spotkanie rodziców uczniów klas 1 z Ks. Proboszczem i S. Dyrektor w Dolnym Kościele,
          godz. 19:00 - spotkanie rodziców uczniów klas 1 z wychowawcami.

      • Warsztaty medialne w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
        • Warsztaty medialne w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

        • 29.09.2023
        • Czworo naszych uczniów – Ela, Tosia, Łukasz i Bogusia – w dniach 23-27.08.2023 r. uczestniczyło w
          warsztatach medialnych i muzycznych w Toruniu. Do udziału w przedsięwzięciu zostaliśmy zaproszeni
          po tym, jak nasza szkoła wystąpiła w programie w TV Trwam „Ze szkolnej ławki”. Spotkanie zostało
          zorganizowane pod hasłem: „Życie to coś więcej” i właśnie odpowiedzi na pytanie – czym jest to
          „więcej” w życiu, szukali nasi uczniowie w czasie zajęć, spotkań i warsztatów. Mieli możliwość
          przyjrzenia się pracy dziennikarza w wozie transmisyjnym, wysłuchania wielu ciekawych wykładów na
          temat świata mediów, niektórzy sami wzięli udział w programie radiowym „Czas Wzrastania” czy
          telewizyjnym programie „Westerplatte Młodych”, rozwijali też swoje umiejętności gry na
          instrumentach.
          Sami uczniowie mówią o tym czasie bardzo pozytywnie, zarzekając się, że w spotkaniu w przyszłym
          roku także wezmą udział. To naprawdę fantastyczna okazja, by spotkać świetnych, młodych ludzi,
          razem z nimi rozmawiać, modlić się, wzrastać. Zachęcamy do udziału w Warsztatach Medialnych w
          przyszłym roku, wielu przybywający w to miejsce jest tu już po raz piąty czy nawet ósmy! To najlepsza
          rekomendacja – to dobre miejsce, by zobaczyć, że w życiu jest „Coś więcej”.

        • Wyprawka potrzebna do 1 klasy:

        • 14.08.2023
        •  Wyprawka_potrzebna_do_1_klasy_23.24.docx

          • ryza papieru,
          • wyposażony piórnik (w tym kredki, ołówek, temperówka, klej, nożyczki, gumka),
          • farby i 2 pędzle o różnej grubości,
          • pastele,
          • flamastry,
          • zeszyty (dwa zeszyty A4 w trzy linie z zaznaczoną czerwoną linią oraz jeden zeszyt A4 w kratkę),
          • blok rysunkowy (biały i kolorowy),
          • blok techniczny (biały i kolorowy),
          • plastelina,
          • 2 teczki z gumką,
          • strój gimnastyczny (biała koszulka, ciemne spodenki),
          • obuwie na zmianę + worek.

          Prosimy, aby wyprawka była podpisana imieniem i nazwiskiem.

      • Koncert na zakończenie roku
        • Koncert na zakończenie roku

        • 28.06.2023

        • W środę  21 czerwca na scenie  w dolnym kościele odbył się koncert naszych uczniów. Dzieci które przez cały rok uczęszczały na zajęcia "Muzyczne Talenty" zaprezentowały efekty rocznej nauki. Wszystkim muzykom gratulujemy talentu a nauczycielowi, panu Danielowi Płoszajowi dziękujemy za prace z naszymi dziećmi i przygotowanie wspaniałego występu.

        • Pracownicy szkoły w karykaturze autorstwa p.Jacka Frankowskiego

        • 26.06.2023
        • Z okazji 25-lecia istnienia naszej szkoły mieliśmy zaszczyt gościć artystę oryginalnego i niepowtarzalnego, z niezwykłym poczuciem humoru, lubiącego przede wszystkim portretować ludzi, pana Jacka Frankowskiego.  Z wykształcenia leśnika, z zainteresowań historyka, z zawodu karykaturzystę. Jego żarty dotyczą niemal wszystkich. Rysuje artystów, dziennikarzy, polityków, postaci historyczne, sportowców, znane postaci życia publicznego, ale także zwykłych obywateli. Tym razem spod jego ołówka powstały karykatury wszystkich pracowników naszej szkoły. Zachęcamy do obejrzenia tych wyjątkowych prac w galerii

      • Minister Edukacji i Nauki, prof. Przemysław Czarnek gości w naszej szkole
        • Minister Edukacji i Nauki, prof. Przemysław Czarnek gości w naszej szkole

        • 22.06.2023
        • W jubileuszowym roku istnienia Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Ząbkach, swą wizytę – dyrektorowi, nauczycielom i uczniom – złożył Minister Edukacji i Nauki, prof. Przemysław Czarnek, a wraz z nim szkołę odwiedzili Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Pan Piotr Uściński, Wicewojewoda Mazowiecki, Pan Sylwester Dąbrowski, Mazowiecki Kurator Oświaty, Pani Aurelia Michałowska oraz Burmistrz Miasta Ząbki, Pani Małgorzata Zyśk. Pan Minister rozpoczął swą wizytę w siedzibie organu prowadzącego szkołę, Ks. Proboszcza Andrzeja Kopczyńskiego, by następnie, w towarzystwie Dyrekcji, S. Agnieszki Marii Chrapek, zwiedzić szkołę. Zaproszeni goście mieli okazję odwiedzić dwie klasy piąte, zobaczyć czytelnię szkolną wyposażoną w sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości, a także szkolną bibliotekę, w której znaczna część księgozbioru skompletowana została przy wsparciu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na koniec na Ministra czekali wybrani uczniowie naszej szkoły, którzy mogli zadać kilka pytań. Pan Minister wręczył na ręce Siostry Dyrektor dyplom uznania z medalem oraz Laur Niepodległości. 

      • Wycieczka klasy 3a do Malborka
        • Wycieczka klasy 3a do Malborka

        • 04.07.2023
        • W dniu 1 czerwca 2023 roku klasa 3 a wyruszyła na wycieczkę do Malborka.

          Nasz wyjazd  rozpoczął się wczesnym rankiem, kiedy to udaliśmy się na dworzec, aby wsiąść do pociągu Pendolino. Podróż była wygodna i przyjemna.

          Po przyjeździe do Malborka udaliśmy się na pierwszy przystanek - do McDonalda. Tam mieliśmy okazję zjeść drugie śniadanie. Po zaspokojeniu głodu, udaliśmy się w stronę zamku, który był głównym punktem naszej wycieczki.

          Zwiedzanie trwało około trzech godzin. Przewodnik opowiadał nam fascynujące historie o dawnych mieszkańcach, jego architekturze oraz znaczeniu w historii Polski. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i obserwowały piękno budowli.

          Po intensywnym zwiedzaniu nadszedł czas na obiad. Udaliśmy się do pobliskiej restauracji, gdzie zjedliśmy smaczny posiłek i mogliśmy odpocząć. Po obiedzie wybraliśmy  się na spacer nad rzekę,  mogliśmy  podziwiać   piękne otoczenie, cieszyć się przyrodą i poznawać lokalne atrakcje.

          Następnie udaliśmy się do lodziarni,  gdzie dzieci  miały okazję skosztować różnych smaków lodów kręconych przy fontannach. Było to miłe i relaksujące zakończenie naszego pobytu w Malborku.

          Wycieczka była nie tylko rozrywką i okazją do odpoczynku, ale przede wszystkim wspaniałą lekcją historii i kultury dla dzieci. Zwiedzanie zamku krzyżackiego dało nam niezapomniane wrażenia i poszerzyło naszą wiedzę o polskim dziedzictwie. Cała klasa 3 a z pewnością będzie długo wspominać tę wspaniałą wycieczkę. 

      • Konkurs Pieśni Religijnej
        • Konkurs Pieśni Religijnej

        • 04.07.2023
        • Uczestnicy VIII Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Religijnej:
          Liliana L. - klasa 1b,
          Antonina K. klasa 3b (1 miejsce, w kategorii klas I-IV),
          Helena S. klasa 5c (wyróżnienie w kategorii klas V-VIII),
          Maja P. klasa 7a (3 miejsce w kategorii klas V-VIII).

    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach
      • 530 700 909 22 762 40 44
      • ul. 11 listopada 4, Ząbki, 05-091 NIP:125-13-23-327 Poland
      • Sekretariat czynny dla interesantów we wtorki i środy od 12:00 do 15:00 (w okresie ferii i wakacji do godz. 14:00) oraz w czwartki i piątki od 8:00 do 12:00 Spotkania z Dyrektorem szkoły po uprzednim umówieniu w sekretariacie w poniedziałki od 15:00 do 17:00 oraz w środy od 8:00 do 9:00
    • Logowanie